Заломи або складки на стелі.

Тема «заломів» одна з найактуальніших для виробників натяжних стель та монтажних організацій.

Це тема, що постійно виникає, для суперечок «хто винен у шлюбі стелі» і «хто повинен за це платити»?

Причини утворення заломів.

Виробництво.
Як би не хотілося лаяти Китайських виробників плівки ПВХ, але заводський шлюб виявляється не більше ніж у 10% випадків утворення заломів. Більше того, ця проблема не відноситься ні до країни виробнику, не до конкретного бренду. Заломи можуть бути і на китайській, і на німецькій, і на французькій плівці.

90% випадків – це порушення у зберіганні плівки, температурного режиму на виробництві та помилки при монтажі полотна.

Найбільше ця проблема стосується лакових плівок.

Давайте відразу зрозуміємо, що виробництво стелі неможливе без утворення заминів та заломів. Завдання зменшити їх кількість та не створювати неможливість їх усунення.

Отже, за порядком.

Шлюб полотна.
Заломи як брак полотна – нереальний варіант. Для цього полотно має бути спочатку згорнуте із загинами. Збій у роботі каландрів на заводі практично неможливий.

Якість плівки дозволяє усунути замини, що утворилися в процесі створення стелі. Після натяжки, гарного грамотного глянсування, плівка може повністю розгладитись протягом місяця після установки.

Попереджайте клієнта, щоб його не лякало. Якщо через тиждень плівка не розгладилася до ідеально рівної поверхні, то були порушення в зберіганні та виробництві.

Зберігання плівки для стель.
Зберігання ПВХ плівки для натяжних стель вимагає постійного температурного режиму. Для складу та розкрійно-виробничого цеху – комфортна температура не нижче 5°.

Розмір приміщення та столи. Квадратура цеху повинна дозволяти встановлення столу довжиною близько 15 м. У кімнаті зварювання та огарпунювання верстат бажано встановити так, щоб навколо було простір до стін близько 5 м. Розкрійний стіл повинен бути в безпосередній близькості до верстата.

Тому у великих виробників рідше зустрічається шлюб. Там можна поставити столи різного розміру.

Короткі столи або погане покриття стають причиною величезної кількості заломів, оскільки полотно не можна вільно простягнути і воно просто складається у купи. Так утворюються короткі за розміром смуги загинів хаотичного порядку.

Навіщо таких вимог бажано дотримуватися? Щоб уникнути наступного етапу утворення заломів

Порушення технології виробництва.
В ідеалі кожне замовлення має бути виконане повною мірою технології. Наприклад: зварений шов, потім огарпуневаніе, правильне згортання як готової стелі, так і в проміжні стадії виготовлення з використанням прокладки, упаковка для відправки.

Часто за великого навантаження виробництва відбуваються порушення. Наприклад, є кілька стель, які потребують спайки шва. Виробник робить шов на одному, кидає першу стелю без проміжного грамотного згортання, приймається за шов іншої стелі. Саме в цей момент відбувається утворення заломів першої стелі. Потім виробник кине друге полотно і візьметься окропити перше. Ось ми отримуємо заломи на другій стелі. І т.д.

Чим менше при згортанні шарів та країв полотна, тим менше шансів утворення заломів.

Це стосується й перенесення стелі від розкрійної зони до гарпунного місця. Зазвичай один працівник просто згортає стелю, згортається аби як і переносить. Правильно, щоб двоє співробітників акуратно переносили полотно до наступної зони виробництва.

При проміжному згортанні будь-якої стадії необхідно використовувати прокладку.

Упаковка готової стелі.
Найскладніші заломи утворюються саме при кінцевій упаковці. Вони створюють монтажникам найбільші проблеми і не завжди усувні.

Не можна туго згортати стелю. Краще згортати його трохи вільно. ТРОХИ! Занадто вільно теж погано. Обов’язково використовувати прокладку (наприклад, Агроспан-17). Додаткове використання спіненої підкладки (під ламінат) має усунути всі можливості утворення заминів. Піну використовують для упаковки вже готового рулону стелі. Для найкращого результату все це упаковуємо в «пухирчасту плівку» (пухирчасту упаковку).

Ідеально – згорнути у рулон. Складаючи «гармошкою» або з перегином посередині ми утворюємо заміни полотна.

Мінімум часу від виробництва до встановлення.
Час грає проти вас. Скроєна стеля має бути відразу відправлена клієнту і максимально швидко встановлена. Чим довше плівка лежить у згорнутому (навіть ідеально упакованому) стані, тим більше і глибше заломи, тим складніше їх розгладити.

Чим темніший колір плівки, тим більше вона схильна до утворення заломів.

Сезон року.
У холодну пору року дотримуйтесь теплового режиму при транспортуванні та зберіганні готової стелі. Доведено, що у теплу погоду із заломами зіштовхуєшся менше. При включенні центрального опалення проблема заломів з виробництва майже зникає. Саме в осінньо-весняний сезон, поки немає опалення, важливо зберігати необхідний тепловий режим у цеху.

Якщо при виробництві дотримувався мінімум 20 °, то забираючи стелю багато дилерів не дбають про цей важливий момент.

Складування.
Як полотно зберігається на Вашому складі? Як зберігаєте залишки? Чи плутається? На ці моменти також треба звертати увагу.

Особливо це стосується малоходових кольорів полотна. Одна складка під час складування може створити шлюб. Такі замини вже неможливо розгладити ніяким прогріванням гарматою.

Усадка полотна.
Багато досвідчених монтажників використовують 10% усадку при розкрої (зменшують на 10% з усіх боків рівномірно). Це забезпечує легке розгладження заломів під час встановлення.

Грамотний монтаж стелі.
Шлюб полотна із заломами найбільшою мірою залежить від роботи монтажних бригад. Залами будуть факт! Але їх треба вміти усувати.

Багато монтажників економлять час на установку, нехтуючи простими правилами.

Прогрівати полотно необхідно на стадії розгортання стелі! Особливо це важливо під час перевезення полотна в холодну погоду.

Далі полотно потрібно добре прогріти. Лакове полотно майже до желеподібного стану. Після цього починаємо розвішувати полотно по кутах. Чим якісніше глянсування, тим менше заломів залишається до цієї стадії.

Якщо частина смуг залишилася: підносите гармату на відстань до 50 см. Це можна робити дуже акуратно! Відстань залежить від потужності гармати. При такому близькому до полотна натиску гарячого повітря заломи швидко розгладжуються.

Більше того – погане ліниве прогрівання полотна може створити нові заломи: поздовжні та поперечні. І це буде шлюб, створений монтажем.

У компанії STELI.OD.UA монтажники навчаються правильному монтажу полотен, а не йдуть методом спроб та помилок.